• Spirit 1 gaat bijna met het voltallige selectie op trainingskamp in Spanje. Dit jaar strijkt het gezelschap van trainer Wout Ooms neer in Valencia. Morgenmiddag (donderdag) wordt er vertrokken vanaf Rotterdam The Hague Airport richting Valencia, waar wordt verbleven in een hotel nabij het strand. 
    Vrijdag zal op een locaal complex een oefenwedstrijd gespeeld worden tegen een jeugdig Spaans team. Op zaterdag zal een trainingsprogramma worden afgewerkt op het strand. 
    Naast de voetbalactiviteiten zullen er ook ontspannende uitstapjes ondernomen worden. 
    Zondagavond arriveren de trainingskamp-gangers weer in Ouderkerk.

  • Donderdag 8 januari:
    Het Spirit 1 selectieteam verzamelde zich rond 14.00 uur bij Rotterdam The Hague Airport, waarvandaan ze met Transavia om 16.45 uur vertrokken naar Spanje. Daar wordt in Valencia dit jaar het trainingskamp opgezet. Om 18.50 uur landde het gezelschap en arriveerden ze rond 20.00 uur in Hotel sol Playa.
    Het hotel ligt direct aan het strand (Playa de las Arenas) en in de directe omgeving begeven zich diverse restaurants, cafés en bars. 

    •  

      Vrijdag 9 januari
      Voor het vervoer in de directe omgeving werden fietsen gehuurd. Na het ontbijt werden deze opgehaald en ging men onderweg naar het complex van Patacona Club de Fútbol (Patacona CF), dat ongeveer 3 kilometer van het hotel was gelegen. 

      Daar werd gespeeld tegen een jeugdteam dat werd samengesteld door de voetbalschool, waarvan Patacona bekend stond. Deze voetbalacademy richt zich op de jeugdontwikkeling van jonge spelers tot 19 jaar.

      Patacona CF, cat is opgericht in 2008 en promoveerde in 2023 naar de Tercera Federación (4e nationale divisie), werkte nauw samen met de Spaanse profclub Levante UD.

      De club heeft meer dan 20 teams (jeugd en senioren) in de diverse leeftijdscategorieën.  

  • De wedstrijd tegen het lokale jeugdteam werd door Spirit met 5-0 gewonnen.
    Alle 19 spelers maakten speelminuten en Thico Addicks en Nicky Bentzon zorgden voor de 2-0 ruststand.
    In de 2e helft scoorde Christaan Deelstra de 3-0, Nicky Bentzon de 4-0 en bepaalde Pepijn Nobel de eindstand op 5-0.  

    Na de wedstrijd werd de vrije tijd ingevuld op één van de terrassen, waar het met zo’n 15 graden en volop zon goed vertoeven was.

  • Zaterdag 10 november
    Op deze alweer zeer mooie dag stond er op en rond het strand nabij het hotel een training op het programma.

    Er werd begonnen met een hardloopsessie langs de boulevard. Daarna volgden onderlinge partijtjes op het strand.

    De uiteindelijke winnaars waren Thico Addicks, Christiaan Deelstra, Kevin de Redelijkheid, Tim Prosman en Bastiaan Haasnoot.

    Er kan terug gekeken worden naar een heerlijke en fanatieke training.

  • ’s Middags stapte de groep op de fiets voor een tocht door de stad. Onder leiding van Wout Ooms voerde de route langs oa het stadion van Valencia (Estadio Mestalla), Ciutat de les Arts i les Ciènsies (Stad van de Kunsten en Wetenschappen) en de Torres de Serranos, een middeleeuwse stadsmuur met torens, waaraan in 1392 werd begonnen aan de constructie. In Jardin del Turia werd een lunch genuttigd. Het Turia park is een van de grootste natuurlijke stadsparken van Spanje.

  • Na de fietstocht was iedereen vrij om zelf wat te gaan ondernemen in het centrum van Valencia. De staf en aanwezige bestuursleden bezochten de rooftopbar van Athenea Sky, een terras in het hart van Valencia met het beste uitzicht over de stad. Daar werd genoten van een Aqua de Valencia, één van de beroemdste cocktails van de stad.

    De dag werd ’s avonds gezamenlijk afgesloten met een diner in het centrum.

  • Zondagochtend maakt iedereen zich gereed voor de terugreis. Daarvoor werd afgereisd naar Alicante. Daarvandaan werd gevlogen naar Schiphol. Zondagavond arriveerde het gezelschap weer in Ouderkerk. 
    Er kan teruggekeken worden op een geslaagd trainingskamp.